Yıpranan cildinize mandalina maskesi ile çözüm

Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisi olan mandalina hem kabuğuyla hem de meyvesiyle cildimiz için oldukça besleyici bir içeriğe sahiptir. Mandalina maskesi içerdiği faydalı vitaminlerle özellikle kış aylarında yıpranan cildin kendisini toparlamasına yardımcı olur. Mandalina ile çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu mucizevi maske cildinizin kaybolan nem dengesini düzenleyecek ve hücre yenilenmesini hızlandıracak.

Mandalina Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildiniz için eşsiz bir ürün olan mandalina maskesini evinizde bulunan birkaç malzemeyle kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet yumurta akı
  • 2 çorba kaşığı mandalina suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Öncelikle uygun derinlikteki bir kabın içerisine yumurta akı ve mandalina suyunu koyun. İki malzemeyi tahta bir kaşık yardımıyla hızlı bir şekilde karıştırın. Malzemeler homojen bir kıvama geldikten sonra temizlediğiniz cilt yüzeyine masaj yaparak uygulayın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize sürdükten sonra 15-20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Mandalina maskesini 2 günde bir düzenli olarak yaptığınızda kısa sürede cildinizdeki olumlu değişimleri fark edeceksiniz.

Mandalina Kabuğu Maskesi

Mandalina ile hazırlayabileceğiniz bir diğer maske tarifi de mandalina kabuğu maskesidir. Yapımı kolay ama etkisi büyük olan bu maskeyi evinizde bulunan birkaç malzemeyi kullanarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2,5 yemek kaşığı bal
  • 1,5 tatlı kaşığı mandalina kabuğu rendesi
  • 1,5 tatlı kaşığı greyfurt kabuğu rendesi
  • 1,5 tatlı kaşığı portakal kabuğu rendesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Karıştırma kabının içerisine mandalina kabuğu rendesi, portakal kabuğu rendesi, greyfurt kabuğu rendesi ve balı koyup bütün malzeme birbiriyle özdeşleşinceye kadar karıştırın. Karışım istenen kıvama geldikten sonra temizlediğiniz cilt yüzeyine yedirerek sürün. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla cildinizi maskeden arındırın. Mandalina kabuğu maskesini haftada bir kez düzenli olarak yaptığınızda daha pürüzsüz ve etkileyici bir cilde sahip olabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam